iPhone 17, Ceramic Shield’dan Daha İyi Bir Korumaya Sahip Olabilir

Apple’ın iPhone 16 serisini yılın ikinci yarısında piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak bir sonraki yılın iPhone 17 serisine ilişkin birkaç söylenti ortaya atıldı. Söylentiye göre cihazın dış camında, şu anda kullanılan Seramik kaplama camından daha dayanıklı ve daha iyi çizilme direncine sahip süper sert yansıma önleyici katman bulunabilir.

Sızıntının kaynağına göre Çin’in tedarik zincirinin kaplama malzemesine erişim elde ettiğini ancak bu yılki iPhone 16 serisine yetişmeyeceği bildiriliyor.

Apple, Ceramic Shield camını ilk olarak 2020 yılında iPhone 12 serisi için piyasaya sürmüştü. Bu cam, Gorilla Glass’ın markası olan Corning ile ortaklaşa geliştirilmişti. Şirket, piyasaya sürüldüğü sırada iPhone 12’deki Ceramic Shield’ın önceki nesle göre dört kata kadar daha iyi düşme koruması sunduğunu söylemişti.

Ceramic Shield ön camının Apple’ın diğer tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam olmasından dolayı pazarladığı geçen yılki iPhone 15 serisi de dahil olmak üzere daha sonraki iPhone modellerinde de yerini aldı.

iPhone 17 serisinde kullanılacak olan daha yeni ve daha dayanıklı ekranın tüm detayları henüz bilinmiyor. Ancak Apple telefonlarının daha sağlam olabilmesi adına ilerleyen zamanlarda bu çalışmalarda büyük yol katedebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x